|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Meeting Hall, Office, Theater, Music Hall |
| Color: | 35 Colors |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Type: | Edgy 3D Polyester fiber acoustic panel |
| Material: | 100% polyester fiber. Containing a minimum of 75% post-consume recycled |
| Surface Type: | Smooth and can be kept for five years |
| Technics: | Does not contain any Red List chemicals |
| Feature: | Safe, non-toxic, non-irritant and non-allergenic |
| Density: | Made by 2000g/sqm kuspanel. |
| Color: | 35 colors in stock and can be customized |
| Size: | 160*138*50mm |
| Package: | 620mm*480mm*340mm Size carton can load 100pcs. Weight is about 5kg |

